PMG Recordings Activities

11.02.2010

41вото издание на ПМГ Рекордингс резервирано за Fighting Windmills и нивниот сингл ?! Промоцијата ќе се одржи во Инди Паб на 20-02-2010 година. Издавањето на синглот е предигра за нивниот албум #2 кој треба да се појави во втората половина од оваа година...

26.01.2010

ПМГ Рекордингс Фестивал 2, во клуб Хавана на 26-02-2010 година. По успешниот ПМГ Рекордингс Фестивал од минатата година одржан во клубот Колосеум, Ве информираме дека бендовите потпишани за ПМГ Рекордингс со својата музика овојпат ќе се претстават пред скопската публика во клубот Хавана...

15.01.2010

Bernays Propaganda - Happiness Machine албум на годината и ПМГ Колектив - Контрол сингл на годината според култното радио Канал 103. Заокружување на успешната година за Bernays Propaganda со уште една потврда за квалитетот на нивниот деби албум. Синглот КОНТРОЛ е успешна најава за третиот по ред студиски албум на ПМГ Колектив...

30.12.2009

Концерт на ПМГ Колектив, презентација на новиот материјал што треба да се најде на третиот студиски албум ДА4. За првпат во целост ќе биде отсвирен новиот материјал. Албумот е најавен за месец март 2010 година, по што ќе следува европска турнеја и промоција на албумот пред македонската публика во месец мај...

25.12.2009

​ ПМГ Рекордингс со задоволство га најавува излегувањето на новата комплиација од едицијата зависналиста.мк, со наслов ОВА НЕ Е ДИСКО. Најновото 40то издание можете да го најдете во сите музички магазини низ државата по цена од 300 денари...